Головний циліндр (мал. 55) управління зчепленням має чавунний корпус 4, що складається з циліндра і компенсаційної порожнини. У циліндрі розташовані поршень 6 з манжетою 5 і пружина 3. У поршні 6 є отвір, що перекривається при робочому ході поршня кільцем ущільнювача 7, виконаним на штовхачі 8. Робоча рідина видавлюється через отвір в пробці 1. Верхня частина корпусу закрита гумовим захисним чохлом 9.
Пневматичний підсилювач (мал. 56) приводу зчеплення служить для зменшення зусилля на педалі зчеплення. Він кріпиться двома болтами до фланця картера зчеплення 6 правого боку силового агрегату.
Пневматичний підсилювач складається з переднього 35 алюмінієвого і заднього 44 чавунного корпусів, між якими знаходиться діафрагма 16 стежить устрою.
У передньому корпусі 35 розташований пневматичний поршень 31 з поворотною пружиною 36; в задньому корпусі 44 - гідравлічний поршень 38. Зусилля від пневматичного 31 і гідравлічного робочих поршнів сумуються, передаються через штовхач 3 і сферичну гайку 1 на важіль валу вилки виключення зчеплення.
Наступне пмал.рій, призначений для автоматичної зміни тиску повітря в силовому пневмоцилиндре за поршнем 31 при зміні зусилля на педалі зчеплення, складається з клапанів 23 і 26, діафрагми 16 з сідлом, пружини 19 діафрагми і стежить гідравлічного поршня 9. Стисле повітря підводиться до пневматичної підсилювача через кришку 25. Робоча рідина подається від головного циліндра управління зчепленням через отвір в задньому корпусі 44. Пропускний клапан 11 служить для випуску повітря при прокачуванні гідросистеми приводу зчеплення. Через отвір, закрите ущільнювачем 13, стиснене повітря випускається в атмосферу при включенні зчеплення.
Пробка 33 служить для видалення конденсату з пневмосистеми приводу зчеплення. В якості робочої рідини застосовується гальмівна рідина «Нева» ТУ 6-09-550-73. При натисканні на педаль зчеплення рідина з головного циліндра переміщається по трубопроводах і шлангах в пневмоусилитель зчеплення і тисне на гідравлічний 38 і стежить 9 поршні.
Вилка 13 (див. мал. 53) переміщує муфту 12 вимикання разом з наполегливим підшипником 10. Він через завзяте кільце 14 тисне на відтяжні важелі 6 - і натискний диск 4 відходить від веденого диска 1. Одночасно середній провідний диск 2 за допомогою пружин і важелів механізму 27 автоматичної установки займає середнє положення. В результаті цього передача крутного моменту від двигуна на первинний вал коробки передач або подільника припиняється.
Міжосьовий диференціал КамАЗ (мал. 72) з механізмом блокування зібраний в окремому картері 27, прикріпленому болтами до фланця стакана 28 підшипників ведучої конічної шестірні і складається з передньої 8 і задньої 23 чашок...
Крутний момент до головних передачам ведучих мостів передається через міжосьовий диференціал, встановлений в середньому мосту. Картери мостів (мал. 67) зварені з сталевих штампованих балок, до яких приварені кришки картерів, фланці для кріплення головних передач і супортів гальмівних механізмів...
Дільник передач КамАЗ (мал. 63) дозволяє збільшити вдвічі число передач, отримувати передавальні числа, близькі до середнього значення двох сусідніх п'ятиступінчасті коробок передач, і змінювати швидкість і величину тяги автомобіля приблизно в 1,25 рази.
Механізм перемикання передач КамАЗ (мал. 59) змонтований у верхній кришці картера коробки передач і складається з трьох штоків з вилками перемикання передач, трьох фіксаторів, запобіжника включення першої передачі і заднього ходу і замку, що запобігає включення двох передач водночас.
Десятіступенчатая коробка передач КамАЗ моделі 15 складається з основної п'ятиступінчастою коробки передач і переднього приставного редуктора - подільника передач.
Зчеплення призначене для передачі крутного моменту від двигуна до трансмісії, забезпечення плавного рушання автомобіля з місця, роз'єднання двигуна з трансмісією при перемиканні передач.
В силовий агрегат автомобілів КамАЗ входять дизель моделі 740, двухдисковое зчеплення моделі 14 і п'ять або десятіступенчатая коробка передач моделей 14 і 15. Загальний вигляд силового агрегату моделі 740 показаний на мал. 49.
Двигатель - КамАЗ-74006.10 дизель,
мощность двигателя - 220лс, грузоподъемность - 10т, формула колес - 6х4.2,
расход топлива - 28л/100км, макс. скорость - 90км/ч, полная масса - 22.2т
Двигатель - КамАЗ-74006.10 дизель,
мощность двигателя - 220лс, грузоподъемность - 10т, формула колес - 6х4.2,
расход топлива - 28л/100км, макс. скорость - 90км/ч, полная масса - 22.2т
Двигатель - дизельный ЯМЗ-238,
мощность двигателя - 240лс, макс. скорость - 68 км/ч, грузоподъемность - 12т,
ср. расход топлива - 36л/100км, колесная формула - 6х4, полная масса - 11.1т